Jak wybrać odpowiedni krem przeciwzmarszczkowy?

W wielu drogeriach znajduje się w sprzedaży dużo kremów przeciwzmarszczkowych 50 + i więcej. Wiele pań zastanawia się jak dobrać do swojej cery odpowiedni krem tego typu. Odpowiedź jest prosta, wystarczy dostatecznie poznać potrzeby swojej skóry. W tym celu trzeba też wziąć pod uwagę okres menopauzy, który źle wpływa na stan cery. Pomału znikający kolagen powoduje, że skóra kobiet po 50 staje się mniej elastyczna, wiotczeje przez co powstaje na niej coraz to więcej zmarszczek.

Dobry krem przeciwzmarszczkowy

Ratować można się odpowiednimi kremami. Dobry krem przeciwzmarszczkowy potrafi znacznie poprawić stan skóry. Zasada jest jednak taka, że trzeba go używać stale i systematycznie.
Wszystkie kremy przeznaczone dla pań powyżej 50 lat mają tak skomponowane składy, by poprawiać stan skóry. Dlatego też wiele takich kremów regeneruje. Oznacza to, że zadaniem kremu jest walka z utratą kolagenu. Kolagen dzięki stosowaniu odpowiednich kremów może być odbudowywany, przez co skóra nie wiotczeje. Tego typu kremy zawierają wartości zarówno odżywcze jak i określone ilości kolagenu.
Dobre kremy, pomagające w walce ze zmarszczkami to także kremy poprawiające znaczne ujędrnianie skóry i jej uelastycznienie. W ich składzie znajdziemy koenzym Q10, acanthopanax Senticosus Extract czy ekstrakt z pąków. Systematyczne wsmarowywanie takich kremów w twarz powoduje, że twarz będzie wyglądać młodziej, świeżo a zmarszczki, które już były na twarzy będą bardziej spłycone, przez co będą mniej widoczne.
Odpowiedni krem przeciwzmarszczkowy powinien chronić przed wolnymi rodnikami, które w głównej mierze są odpowiedzialne za starzenie się skóry. W terapii przeciwzmarszczkowej ważne jest też nawilżanie, odżywianie, wzmocnienie naczynek i łagodzenie podrażnień.

Różne zastosowania kremów

Idealnego kremu nie ma, jedne nawilżają, inne zabijają wolne rodniki a jeszcze inne odżywiają. Ważne jest zatem by dobrać jak najlepszy krem do swoich potrzeb a to z kolei prowadzi do faktu, że trzeba bardzo dobrze poznać podstawowe potrzeby swojej cery. Kremy ratują panie przed złym wyglądem cery i pomagają, czasami, znacznie opóźnić starzenie. Dobrze też jest zmieniać co jakiś czas kremy, by zapewnić swojej cerze maksymalną ochronę przed objawami starzenia się.
Dobry krem przeciwzmarszczkowy wspomoże dobry wygląd, jednak najważniejszą rzeczą jest by był on używany każdego dnia w swoich odpowiednikach na dzień i na noc.
Kremy przeciwzmarszczkowe nie muszą posiadać na swoich opakowaniach oznacznika, że są przeznaczone dla takiej grupy pań. Wystarczy, że mają odpowiedni skład, który chroni skórę przed efektami starzenia, dodatkowo zawsze takie kremy są oznaczone jako kremy przeciwzmarszczkowe.
Dobrze też zawsze jest gdy dany krem zawiera w swoim składzie jak najwięcej substancji pochodzenia naturalnego. Wszelkiego rodzaju silikony, sztuczne barwniki, emulgatory czy chemiczne substancje zapachowe są czystą chemią, która nie wpłynie pozytywnie na stan danej cery.
Decydując się na zakup danego kremy, trzeba zawsze bardzo dokładnie zapoznać się z jego składem.,

Redakcja przyjaznadrogeria.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *