Jak zrobić makijaż wieczorowy i codzienny do czerwonej sukienki?

Czerwona sukienka oraz mała czarna to takie elementy garderoby, które zawsze będą modne. Kobieta w czerwonej sukience wygląda niezwykle elegancko. Jest to jednak strój, który wymaga specjalnego makijażu. Jak zrobić makijaż do czerwonej sukienki, by wyglądać perfekcyjnie?

Mocno podkreślone oko

Czerwona sukienka oraz mocno podkreślone oko to przepis na idealny wygląd.

Makijaż do czerwonej sukienki, który będzie podkreślał zewnętrzną część oka zawsze się sprawdza. Wbrew pozorom nie jest to wyłącznie makijaż wieczorowy. Będzie również świetnie wyglądał do zwiewnej, delikatnej sukienki, w której można wyjść na plażę czy spacer nadmorską promenadą.

makijaż wieczorowy

Chcąc spojrzeniu dodać głębi, warto wykorzystać eyeliner i zrobić kocie oko. Kreska narysowana wzdłuż linii rzęs, poprowadzona tuż za zewnętrzny kącik oka sprawi, że oko będzie bardzo wyraziste. Tuż nad tą kreską musi powstać kolejna, która będzie łączyła się z dolną kreską. Obszar po między nimi należy zamalować eyelinerem. I kocie oko gotowe!

Kolejnym krokiem jest podkreślenie rzęs, które powinny zostać dobrze wytuszowane. Koniecznie trzeba pamiętać, by rzęsy były dobrze rozczesane. Tylko wtedy nie będą posklejane.

Makijaż ust

Makijaż do czerwonej sukienki musi również podkreślać usta. Należy jednak pamiętać, że w sytuacji, gdy oko zostało mocno podkreślone na usta należy nałożyć pomadkę w kolorze nude. W ten sposób makijaż nie będzie zbyt przeładowany lecz zrównoważony i elegancki.

Panie, które lubią, gdy usta są błyszczące, mogą pozwolić sobie na użycie błyszczyka, który podkreśli zmysłowy łuk kupidyna.

Panie, które lubią czuć czerwień pomadki na ustach mogą zdecydować się na ten klasyczny kolor nie tylko do wieczornego makijażu. Warto również pamiętać, że do czerwonej sukienki będą pasowały takie kolory pomadki jak intensywna śliwka, róż, a nawet szarość, która jednak jest przeznaczona dla młodych dziewczyn, które lubią eksperymenty.

Jak powinien wyglądać makijaż do czerwonej sukienki na dzień?

Czerwona sukienka jest bardzo charakterystyczna. Od razu rzuca się w oczy. Makijaż na dzień nie powinien być zbyt intensywny, by całość nie wydawała się przeładowana.

Dzienny makijaż do czerwonej sukienki powinien być delikatny i opierać się na kosmetykach, które sprawiają wrażenie naturalnych. Ważny jest podkład, który pozwoli zmatowić cerę. Można użyć odrobiny bronzera, którym zostaną podkreślone kości policzkowe. Ten zabieg sprawi, ze twarz będzie wydawała się smuklejsza.

makijaż do czerwonej sukienki

Jak powinien wyglądać makijaż do czerwonej sukienki na wieczorne wyjście?

Smokey eye idealnie podkreśli oko. Roztarcie kreski tak, by uzyskać efekt ombre pozwoli przejść delikatnie w kolejny kolor położony na powiekę. Dzięki temu makijaż będzie wydawał się miękki i elegancki.

Chcąc, by wieczorowy makijaż do czerwonej sukienki wyglądał perfekcyjnie nie można zapomnieć o korektorze. Należy użyć go przede wszystkim w okolicach oczu tak, by zatuszować cienie pod oczami.

Wykonując makijaż wieczorowy można pozwolić sobie na użycie rozświetlacza. Dzięki temu cera będzie wyglądała zdrowo.

Redakcja przyjaznadrogeria.pl