Kosmetyki naturalne niezbędne podczas walentynkowej kąpieli!

Walentynki to wyjątkowy dzień dla większości kochających się par. Z pewnością każdy chce, aby druga połówka czuła się magicznie. Dobrym pomysłem będzie wspólne zorganizowanie wieczornej kąpieli. Woda z pianą, zapalone i ładnie poustawiane świeczki zapachowe wokół wanny a tuż obok stojące dwa kieliszki z czerwonym winem… Brzmi jak bajka! Co będzie jeszcze potrzebne? Oczywiście nie może zabraknąć dobrze dobranych kosmetyków do domowego SPA – najlepiej tych z naturalnym składem.

Czym się charakteryzują kosmetyki naturalne?

Kosmetyki naturalne niezwykle wyróżniają się swoim składem, ponieważ zawierają składniki tylko i wyłącznie pochodzenia roślinnego bądź mineralnego. Dzięki temu, że nie zawierają ani jednego składnika pochodzenia zwierzęcego, można mieć pewność, że nie były testowane na zwierzętach. Wyjątek stanowią surowce, które zostały pozyskane bez szkody dla zwierzęcia jak np. pszczeli wosk czy miód.

Woda wulkaniczna – w jaki sposób jest pozyskiwana?

Greckie kosmetyki wyróżniają się obecnością w swoim składzie wody wulkanicznej. Jest to woda deszczowa, która systematycznie uderza w wulkaniczne skały i powoli przepływa przez kolejne warstwy, które działają niczym naturalny filtr. W powyższy sposób zwykła woda zyskuje unikalny i zarazem bardzo bogaty skład mineralny, a także niezliczone właściwości pielęgnacyjne. Powszechnie używana woda w wyżej przedstawiony sposób zmienia się w wodę wulkaniczną o niezwykłym składzie. Minerały, które można zaliczyć do grupy pierwiastków, które najkorzystniej wpływają na organizm ludzki to zdecydowanie: krzem, potas, wapń oraz magnez.

Greckie kosmetyki to gwarancja bezpieczeństwa

Kosmetyki pochodzenia roślinnego, a także te zawierające minerały są testowane dermatologicznie. Seria przeprowadzonych licznych badań czy testów uspokaja ich przyszłych użytkowników oraz zapewnia odpowiednie bezpieczeństwo. Linia greckich kosmetyków uzyskała specjalny certyfikat poświadczający, że wszystkie wymagania zostały należycie spełnione, a każdy produkt jest bezpieczny dla skóry suchej i normalnej. Niektóre kosmetyki dodatkowo zostały oznaczone jako te niedrażniące i odpowiednie dla osób zmagających się z alergią czy atopią skóry.

Jak zostało wyżej opisane – podczas przygotowywania wieczornej, walentynkowej kąpieli nie może zabraknąć serii kosmetyków pochodzenia naturalnego, które są niezwykle mocno bogate w minerały. Oprócz relaksu i wyjątkowego odpoczynku we dwojga można przyczynić się do znacznej poprawy kondycji skóry. Olejki, balsamy, kremy, pillingi to tylko niektóre z nich. Z pewnością każdy znajdzie coś idealnego dla siebie i swojej drugiej połówki!

Redakcja przyjaznadrogeria.pl