Long bob cieniowany – jak go nosić, by wyglądać świetnie?

Bob to fryzura, która w różnych wariantach jest już od lat często widziana na naszych ulicach. Nie ma się czemu dziwić! Jest to fryzura, która świetnie wygląda, a do tego jest wygodna. Komu pasuje long bob cieniowany i jak go układać?

Komu pasuje long bob cieniowany?

Long bob cieniowany to fryzura dla wszystkich. Jej cięcie wysmukla rysy twarzy, a włosy, dzięki cieniowaniu, wydają się grube i zdrowe.

Warto pamiętać, że long boba można nosić w kilku wersjach. Panie, które lepiej czują się z grzywką powinny pozwolić sobie na takie właśnie cięcie. Panie, które lubią włosy ułożone i eleganckie mogą wybrać wersję prostych włosów bez grzywki.

Long bob cieniowany wygląda również bardzo dobrze w wersji nakręconych loków. Dzięki delikatnym falom fryzura staje się lekka i dziewczęca. W takiej stylizacji będziemy świetnie wyglądały w czasie wakacyjnych wojaży czy weekendowego wypadu. Fryzura sprawdzi się również na wieczorne wyjście z koleżankami.

Long bob cieniowany można również ułożyć przy pomocy prostownicy. Jest to wersja bardzo elegancka. W takiej stylizacji spokojnie można iść do pracy czy na spotkanie biznesowe. Jest to również propozycja na ważne uroczystości rodzinne, na których kobieta chce wyglądać wyjątkowo.

Układając long boba cieniowanego w wersji wyprostowanej, należy pamiętać, by podnieść włosy u nasady, dzięki temu nie będą wyglądały na oklapnięte.

Cieniowany long bob z grzywką

Grzywka to kolejna wariacja, która jest chętnie wykorzystywana przez panie w long bobie. Warto pamiętać, że panie, które dobrze czują się z grzywką mają kilka możliwości, by ułożyć interesującą fryzurę.

Grzywka ułożona prosto wygląda świetnie, gdy włosy są gęste i grube. Fryzura będzie świetnie wyglądał, gdy long bob będzie ułożony prosto, ale również idealne będą lekkie skręty. Jedynie panie, które mają okrągłą twarz muszą pamiętać, by unikać prostej grzywki, gdyż twarz będzie wydawała się jeszcze bardziej owalna.

Owalna twarz prezentuje się świetnie, gdy long bob cieniowany ma dłuższą grzywkę z przedziałkiem na środku. Twarz staje się bardziej pociągła.

Panie, które wolą mieć przedziałek na jedną stronę również mogą mieć long boba. Asymetria jest bardzo interesująca i ma jeszcze jedną, dodatkowa zaletę – wysmukla twarz i optycznie wydłuża szyję. Ta fryzura również świetnie prezentuje się w wersji z prostymi, jak i lekko falowanymi włosami.

Long bob cieniowany blond czy ombre?

Czemu nie! Tu również jest wiele wariantów, które sprawiają, że long bob ma wiele twarzy.

Kolor blond nadal jest bardzo lubiany przez panie. Cieniowana fryzura podkreśla świetlne refleksy, które sprawiają, że fryzura wydaje się bardzo interesująca.

Kolejnym, bardzo ciekawym wariantem koloryzacji long boba jest ombre. Polega ono na koloryzacji wyłącznie końcówek. Zachowanie ciemniejszego odrostu daje bardzo interesujące efekty. Warto pamiętać, że ombre może być bardzo mocno zróżnicowane. Brąz, który znajdzie się na szczycie głowy, może sąsiadować z kolorem blond. Jest to zabieg, który często jest stosowany przy pierwszej koloryzacji włosów, której wyników nie można przewidzieć.

Long bob cieniowany to fryzura, która ma wiele wariantów. Można ją nosić w wersji dłuższej, z której można zrobić koka lub inne upięcie. Może również występować w wersji bardzo krótkiej, sięgającej ledwie do ramion.

Jest to fryzura, która jest idealna dla pań, które lubią zmieniać swój wygląd. Dużą zaletą dobrze zrobionej fryzury jest również jej łatwa obsługa. Long bob cieniowany na co dzień nie wymaga długotrwałego układania. Po przeczesaniu włosów można biec do pracy.

Redakcja przyjaznadrogeria.pl