Makijaż wieczorowy – jakie kosmetyki sprawdzą się na wielkie wyjście?

Makijaż wieczorowy to specjalny typ, w którym liczy się przede wszystkim trwałość i zjawiskowość. Na wielkie wyjścia malujemy się zdecydowanie mocniej i stawiamy tylko na najlepsze kosmetyki, jakie mamy. To właśnie pewność wyboru oraz trwałość ma decydującą rolę. Co jeśli jednak nie mamy odpowiednich kosmetyków? Lub nie wiemy, że są lepsze opcje? Dziś podpowiemy, jak się malować na wielkie wyjścia, a także czym to robić!

O czym należy pamiętać w wieczorowym makijażu?

Makijaż wieczorowy powinien być przede wszystkim trwały i zjawiskowy – to już ustaliliśmy. Jak to osiągnąć? Przede wszystkim należy zadbać o dodatkowe kroki w makijażu, które wpływają na trwałość całości. Takimi kosmetykami jest baza oraz fixer, inaczej utrwalacz. Baza może mieć różne wykończenie i działanie. Najczęściej stawia się albo na matującą, albo wręcz przeciwnie, na rozświetlającą. Baza pozwoli na lepsze utrzymanie się podkładu na skórze, a także ładniejsze wykończenie. Z kolei fixer utrwali nie tylko podkład, ale wszystko to, co się na nim znajduje. Używa się go na sam koniec makijażu. Warto pamiętać także o doborze odpowiedniego pudru!

Jak przygotować się do wieczorowego makijażu?

Bardzo ważne jest nie tylko odpowiednie wykonanie makijażu, ale też przygotowanie się do niego. Chodzi tu oczywiście o przygotowanie naszej cery. Dzień przed wielkim wyjściem warto wykonać spa dla naszej twarzy. Wykonaj peeling, a następnie dogłębnie nawilż swoją skórę. Może być to odżywcza maska lub bardzo treściwy krem na noc. Skóra powinna być naprawdę wypoczęta i przygotowana na przyjęcie dość sporej dawki makijażu, i to na długi czas! Pamiętaj jednak o tym, aby nie używać przed wielkim wyjściem kosmetyków, których nie jesteś pewna lub w ogóle nie sprawdziłaś. Jeśli okażą się złe dla Twojej skóry, to nie będziesz miała już jak tego uratować! Wielkie wyjście to nie czas na szukanie nowości. Lepiej zrobić to dużo wcześniej lub po specjalnej okazji.

Wieczorowy makijaż jak z bajki – idealny dla Ciebie

Każdy wieczorowy makijaż jest inny. Wynika to z wyjątkowości urody różnych kobiet. Warto więc podchodzić do sprawy indywidualnie. Skup się na podkreśleniu Twojej urody, koloru oczu, ust czy innych elementów, które najbardziej Ci się w sobie podobają. Inspiracje makijażowe znajdziesz tutaj: http://simplebeauty.pl. Koniecznie przetestuj różne opcje i wybierz tą, która najlepiej na Tobie wygląda. Dzięki temu wieczorowy makijaż będzie po prostu idealny!

Redakcja przyjaznadrogeria.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *