Regenerujące balsamy do ciała – to coś więcej niż przyjemność

Każdego dnia nasza skóra narażona jest na wiele niebezpieczeństw, a ich katalog jest naprawdę długi. Dlatego zawsze, niezależnie od pory roku czy dnia, warto mieć pod ręką balsam do ciała, który pomoże skórze w zachowaniu jej właściwej kondycji.

Na co narażona jest skóra?

Czynniki, które oddziaływają na skórę, można podzielić na endogenne, czyli te wewnętrzne, jak i zewnętrzne, czyli środowiskowe.

Do tych pierwszych zalicza się przede wszystkim nawadnianie organizmu oraz odpowiednią dietę.

Jeśli chodzi zaś o te drugie, to zaliczamy do nich oddziaływanie promieni UV, temperaturę, jakość używanej wody, jak również zabiegi pielęgnacyjne, takie jak peelingi, różnego rodzaju kremy, sera, czy balsamy do ciała. Bez nich, nasza skóra szybciej wysycha i się starzeje.

Jak prawidłowo dbać o skórę?

Wzmacnianie skóry polega na koordynacji działań od wewnątrz oraz od zewnątrz. Żeby skóra była nawodniona, należy, w zależności od wagi, wypijać od 1,5 litra do nawet 3 litrów wody dziennie! Trzeba także unikać produktów spożywczych, na które jesteśmy uczuleni.

W przypadku zaś działań od zewnątrz należy używać produktów, które zawierają dobrej jakości substancje natłuszczające, odżywcze minerały oraz witaminy. Niektóre z nich stosuje się w ciągu dnia, inne dedykowane są na noc, czyli pracują, podczas gdy sami smacznie śpimy.

Co zawierają balsamy?

Dlatego w dobrych balsamach odnajdziemy naprawdę szerokie spektrów składników, które pomogą w codziennej pielęgnacji skóry. Należą do nich między innymi:

  • masło shea — bogate w witaminy A oraz E, a więc antyoksydanty (przeciwutleniacze) opóźniające procesy starzenia się skóry,
  • karoten — pobudzający wydzielanie się kolagenu, odpowiadającego za właściwe napięcie skóry,
  • ceramidy — tworzą warstwę rogową, która wzmacnia funkcje nawilżające, i działa przeciwzmarszczkowo,
  • różnego rodzaju oleje — słonecznikowy, jojoba, winogronowy, z awokado, Bobassu, Mikroalg, które tworzą ochronną barierę lipidową,
  • kwas hialuronowy — niesamowicie nawilżający,
  • ekstrakty — z malin, zielonej herbaty czy miodu, dające nie tylko efekty aromatyczne, ale i działające obkurczająco i przeciwzapalnie.

Balsam jako prezent?

Jak najbardziej, balsamy do ciała to również praktyczny i oryginalny sposób na prezent dla bliskiej osoby. Można je kupować jako pojedyncze produkty, jak również jako zestawy. Na pewno sprawią radość i będą używane przez obdarowaną osobę. Wcześniej jednak warto podpytać jakiego rodzaju kremy, zapachy, czy składniki preferuje nasz bliski, lub z jakiego typu problemami skórnymi się zmaga. Wówczas na sto procent balsam będzie trafionym podarunkiem na imieniny, urodziny, czy pod choinkę.

Redakcja przyjaznadrogeria.pl