Zastosowania szarego mydła

Tradycyjne szare mydło w kostce wykorzystywane jest w wielu dziedzinach życia. Doskonale sprawdza się ono między innymi do usuwania uporczywych plam z odzieży. W tym celu miejsce na tkaninie wystarczy dokładnie natrzeć mydłem i zamoczyć na kilkanaście minut w letniej wodzie. Po upływie wyznaczonego czasu ubrania trzeba wyprać w pralce przy pomocy normalnego programu. Taki naturalny odplamiacz idealnie sprawdzi się w przypadku delikatnych tkanin i ubranek niemowlęcych, gdyż nie zawiera drażniących substancji i nie wywołuje reakcji alergicznych.

Zastosowania szarego mydła

Szare mydło przez wiele osób stosowane jest również na trudno gojące się rany, stany zapalne i bolesne stłuczenia. Odrobinę mydła wystarczy zetrzeć na tarce bądź odciąć przy pomocy noża i rozpuścić w ciepłej wodzie. W tak przygotowanym roztworze należy moczyć chore miejsce przez kilkadziesiąt minut. Roztwór powinien być w miarę gęsty. Szare mydło wykazuje działanie antybakteryjne, ściągające i wysuszające. Dla uzyskania jak najlepszego efektu, zabieg należy powtarzać kilka razy w ciągu dnia.
Wiele praktycznych porad zastosowania szarego mydła znaleźć można na znanych forach i portalach społecznościowych, gdzie inni użytkownicy dzielą się swoimi doświadczeniami i spostrzeżeniami. Niewątpliwą zaletą produktu jest przede wszystkim jego przystępna cena, gdyż za mydło pochodzące od znanego i renomowanego producenta należy zapłacić zaledwie kilka złotych. Dostępne jest ono w sklepach chemicznych, drogeriach internetowych, marketach, dyskontach i osiedlowych sklepach.
Szare mydło dostępne jest również pod inną postacią niż tradycyjna kostka, między innymi jako płatki mydlane czy płyn. Płatki mydlane to doskonały wybór do prania tkanin, gdyż szybko się rozpuszczają nawet w niezbyt ciepłej wodzie.

Szare mydło podczas kąpieli

Sporo osób stosuje szare mydło w czasie kąpieli, jako zamiennik zapachowego żelu pod prysznic. Co ciekawe, szare mydło to doskonała alternatywa dla szamponu do włosów, gdyż zamyka łuski włosów i zapobiega nowym uszkodzeniom. Wzmacnia włosy na całej długości i zapobiega nadmiernemu przesuszeniu.

Na bazie szarego mydła można przygotować regenerującą kąpiel do przesuszonych dłoni i stóp. W litrze wody wystarczy rozpuścić odrobinę mydła. Do roztworu można dodać ulubiony olejek eteryczny, na przykład różany, eukaliptusowy czy też sosnowy. Po kąpieli dłonie bądź stopy trzeba dokładnie wysuszyć i natrzeć kremem do rąk lub wazeliną. Taką kąpiel dobrze jest przygotować wieczorem przed snem, a na koniec założyć bawełniane rękawiczki które wspomogą działanie kremu nawilżającego.
Niestety niektórym osobom nie odpowiada charakterystyczny zapach tradycyjnego szarego mydła. Warto pamiętać iż wiele właściwości ma jedynie oryginalne szare mydło, a nie jego liczne zamienniki. Aby rozpoznać oryginalny produkt w pierwszym kroku należy zwrócić uwagę na kolor. Powinien on być ciemno szary i mieć intensywny zapach.
Białe kostki mydła to zwykle jedynie zamienniki, które nie wykazują takiej skuteczności. Są one również znacznie tańsze od oryginalnego produktu.

Redakcja przyjaznadrogeria.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.