Eleganckie złote paznokcie – na jakie okazję będą najlepsze?

Zadbane, piękne i przede wszystkim efektowne paznokcie to ważny element stylizacji. Kobiety, które odpowiednio dbają o ten drobny szczegół swojego wyglądu, prezentują się zawsze elegancko i z klasą. Natomiast to, w jaki sposób ozdobić swoje paznokcie, i przede wszystkim na jaki kolor je pomalować, to kwestia całkowicie indywidualna. W ostatnim czasie niezwykle modne są eleganckie paznokcie złote.

Manicure z elementami złota

Choć na pierwszy rzut oka może się wydawać, że złote paznokcie to przede wszystkim stylizacja przewidziana na wyjątkowe okazje, np. święta, ślub czy sylwester. Wcale tak nie musi być – wszystko zależy od tego, w jaki sposób złoto zostało na paznokciach wyeksponowane – z powodzeniem może być to zarówno bardzo minimalistyczny manicure, jak i dużo bardziej wyrazisty. Przede wszystkim złoty lakier nie musi pokrywać wszystkich paznokci, a także całej płytki. Delikatnie prezentują się między innymi złote ozdoby, które są tylko niedużym dodatkiem do lakieru w wybranym kolorze. Większe i bardziej efektowne złote dodatki sprawdzą się na ważne uroczystości i wydarzenia.

eleganckie paznokcie

Złoty manicure – kompatybilny z innymi dodatkami

Zaletą paznokci z elementami złota jest niewątpliwe to, że bardzo łatwo dopasować je do różnorodnych stylizacji – zarówno tych eleganckich, jak i casualowych. Przede wszystkim będą pasować do biżuterii w kolorze złota, którą niewątpliwie wiele kobiet sobie ceni. Ponadto mogą także pasować do innych złotych dodatków, np. butów, cekinów czy złotych nitek użytych w kreacji, a także łańcuszka przy torebce. Mogą także nawiązywać do makijażu oczu lub ust. Eleganckie paznokcie złote to bardzo wdzięczny element stylizacji, który będzie prawie zawsze dopełnieniem całego outfitu.

Delikatny złoty manicure

Jeśli chcemy, aby nasz manicure był wyjątkowo subtelny, to warto przede wszystkim postawić na takie rozwiązanie jak delikatny różowy marmur lub lakier mleczny. Złoto może wtedy mieć postać tylko delikatnych drobinek, kreseczek lub innych niewielkich wzorów, które będą zdobiły każdy paznokieć. Świetnym pomysłem jest także zawsze french manicure. Wtedy paznokcie pokrywamy jasnym, naturalnym kolorem, a na złoto zaznaczamy tylko same końcówki paznokci. Takie eleganckie paznokcie złote to propozycja, która sprawdzi się na co dzień co casualowych stylizacji, a także na takie okoliczności jak ślub.

Wyrazisty złoty manicure

Eleganckie paznokcie złote mogą mieć także znacznie bardziej wyrazisty charakter. Wtedy ilość złotych dodatków jest większa, a także sam lakier bazowy może być bardziej intensywny. Złoto pięknie komponuje się praktycznie z każdym kolorem. Możemy postawić nawet na te najbardziej kontrowersyjne, ale i klasyczne, np. czerwień lub czerń. Złoto-czerwone lub złoto-czarne paznokcie będą pasować również do wyjątkowych okoliczności, np. balów karnawałowych czy sylwestra. Bez problemu będą współgrać z kreacją i makijażem na te szczególne okazje.

złote paznokcie

Drapieżne złote paznokcie

Dla kobiet, które cenią sobie jeszcze bardziej wyrafinowane ozdoby na paznokciach, świetnym rozwiązaniem będą bardziej drapieżne i tym samym jeszcze bardziej bogate w wyraziste złote dodatki paznokcie. Oczywiście jest to opcja również na wyjątkowe okazje.

Główną zaletą, jaką daje złoty manicure, jest to, że zawsze ostatecznym efektem są eleganckie złote paznokcie – z dodatkiem złota po prostu każdy manicure prezentuje się wyjątkowo i ekskluzywnie. Nie trzeba więc ograniczać się tylko do sylwestra i karnawału, ponieważ subtelne złoto na paznokciach będzie również pięknie prezentować się latem i jesienią.

Redakcja przyjaznadrogeria.pl