Akcesoria przydatne do dobrej organizacji szafy

Utrzymanie porządku w szafie nie zawsze udaje się nawet osobom, które kochają porządek. Bardzo dużym ułatwieniem są dzisiaj różnego rodzaju akcesoria. Do bardzo przydatnych akcesoriów zaliczyć można organizer na buty. To świetne rozwiązania, które sprawdzi się nie tylko w przypadku pań, które mają naprawdę pokaźną kolekcję obuwia.

Jakie buty można przechowywać w organizerze?

Organizer na buty świetnie sprawdza się do przechowywania wszystkich rodzajów butów. Warto wykorzystać go między innymi do przechowywania butów po letnim czy zimowym sezonie. Buty, których nie będziemy nosić przez kilka następnych miesięcy, przed schowaniem do organizera musimy starannie wyczyścić. Do środka butów wkładamy prawidła. W razie ich braku możemy we wnętrzu butów umieścić zgniecione w kulkę gazety. Buty przechowujemy pojedynczo. Nie możemy ich ściskać ani przygniatać, gdyż odbije się to negatywnie na ich walorach estetycznych i użytkowych. Organizer ze schowanymi do niego butami umieszczamy w szafie, pawlaczu czy pod łóżkiem.

Jaki organizer na buty wybrać?

Na rynku dostępne są bardzo różne rodzaje organizerów na buty. Do wyboru mamy:

●     organizer na buty poziomy. Tego rodzaju organizer wybieramy, gdy chcemy buty przechować w miejscu, które nie jest do tego celu przeznaczone, na przykład – o czym już wspominaliśmy – pod łóżkiem;

●     organizer na pojedynczą parę butów. Te organizer jest pionowy;

●     poziomy stojak z tworzywa sztucznego;

●     organizer pionowy z materiału tekstylnego.

W sprzedaży dostępne są dzisiaj nie tylko organizery na buty, które można wykorzystać w domu. W ofercie niektórych producentów dostępne są też organizery na buty podróżne. Organizer z sezonowymi butami umieszczamy w głębi szafy. W znaleźć można nie tylko organizery, w których można przechować damskie czółenka czy męskie półbuty, ale także znacznie większe organizery na kozaki. W organizerach tych na pewno nie zniszczą się ich cholewki.

Jak nie powinno się przechowywać butów?

Buty są nieodzowną częścią naszej garderoby. Poszczególne modele różnią się nie tylko materiałem, z którego są wykonane, ale także przeznaczeniem. Panujący w naszym kraju klimat sprawia, że potrzebujemy butów odpowiednich na każdą porę roku. Pamiętajmy o tym, że po sezonie nie chowamy brudnych butów. Do tego nie możemy przechowywać ich w foliowych torebkach. Oczywiście zabezpieczymy je w ten sposób przed kurzem, ale pamiętajmy, że foliowe woreczki nie przepuszczają powietrza. Brak powietrza zaszkodzi wszystkim butom, a w szczególności tym, które zostały wykonane z prawdziwej lub ekologicznej skóry. Buty muszą też luźno stać – zarówno te, których nie będziemy nosić przez kilka miesięcy, jak i te noszone na co dzień.

Przechowywanie butów w plastikowych, szczelnie zamkniętych workach to zły pomysł. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest specjalny organizer na buty. Na rynku znajdziemy dzisiaj różne rodzaje organizerów, w których przechowamy różne rodzaje butów.

Redakcja przyjaznadrogeria.pl