Tatuaż na palcu – co warto wiedzieć?

Jeszcze do niedawna tatuaże kojarzyły się przede wszystkim ze światem przestępczym lub też z ludźmi z marginesu społecznego. Dziś jednak nie są one niczym niezwykłym i stają się taką samą ozdobą jak biżuteria czy też odzież. Jak się okazuje, ostatnimi czasy bardzo popularnym trendem stały się tatuaże wykonywane na placach. Dlaczego cieszą się one tak dużą popularnością, jakie są zalety i wady takich tatuaży, a także ile one kosztują? Co więcej, jaki wzór może zostać wykonany na palcu? Innymi słowy, wszystko, co trzeba wiedzieć o tatuażu na palcu.

Tatuaż na palcu — czy jego wykonywanie boli?

Od czego powinno się zacząć zdobywanie informacji na temat wykonywania tatuażu na palcu? Jak można się bez trudu domyślić, zdecydowanie najwięcej osób zastanawia to, czy taki tatuaż boli. Nie ma tu znaczenia, czy będą go sobie robiły osoby niemające jeszcze żadnego tatuażu na swoim ciele, czy też te, które już jakiś wzór mają. Każdy zastanawia się nad tym, czy w tym konkretnym miejscu ból jest bardziej, czy też mniej odczuwalny. Jak to więc wygląda?

tatuaż na palcu

Jak się więc okazuje, jest to bardzo subiektywna sprawa i każdy będzie miał inne odczucia. Wiedzieć trzeba, że wielkie znaczenie ma tu osobista wrażliwość na ból czy też to, kto będzie taki tatuaż wykonywał. Każdy tatuażysta może robić to mniej lub bardziej boleśnie. Wiedzieć w tym wypadku trzeba, że ból może być nieco mniejszy niż w przypadku dużych tatuaży na plecach. Powierzchnia tatuowanej skóry jest bardzo mała i zwykle taki wzór powstaje w ciągu kilku minut.

Zalety i wady tatuaży na palcach

Kolejną sprawą, o której trzeba się dowiedzieć, gdy analizuje się możliwości zrobienia takiego tatuażu na palcu, jest w kwestii tego, jak są wady i zalety takiego rozwiązania.
Nie da się ukryć, że olbrzymią zaletą jest to, że takie tatuaże są naprawdę bardzo modne i obecnie można znaleźć wiele ciekawych wzorów. Na palcu może więc zostać wyłatywana obrączka ślubna czy też jakaś sentencja odnosząca się do miłości lub też przyjaźni. Jest to świetny sposób na to, aby tatuaż przypominał o kimś bliskim. Inną bardzo dużą zaletą jest to, że taki wzór wykonuje się bardzo szybko i już po kilku minutach można cieszyć się gotowym tatuażem.

Czy tatuaż na palcu ma jakie wady? Jak się okazuje, jego najważniejszym minusem jest to, że nie da się go zupełnie ukryć. Wzór wykonany na plecach czy też na przedramieniu dość łatwo zamaskować, jeśli nie chce się go eksponować. Tatuaż na palcu takiej możliwości nie daje.

tatuaż na palcach

Ile kosztuje tatuaż na palcu?

Jak wiadomo, tatuaże, choć bardzo popularne, to jednak nie są zaliczane do tanich ozdób na ciele. Wysokiej jakości, dość dużych rozmiarów kolorowy tatuaż może kosztować nawet kilka lub kilkanaście tysięcy złotych. Uznani w środowisku artyści biorą za wykonanie tatuażu naprawdę wiele, a i kolejka do nich jest bardzo długa.

Jak to jednak wygląda w przypadku takiego prostego i małego wzoru? Jak się okazuje, w tym wypadku cena nie jest już tak ogromna. Prosty tatuaż na palcu można bowiem wykonać w ciągu kilku minut i kosztuje on najczęściej w zakresie 100-300 złotych. Bardzo duże znaczenie ma tu to, czy będzie to klasyczny czarny tatuaż, czy też może będzie do jego wykonania używany kolorowy pigment, który podnosi cenę do górnych widełek.

Popularne wzory

Podobnie jak w przypadku tatuaży na innych częściach ciała, tak i te, które wykonywane są na palcu, mogą mieć różne, często bardzo ciekawe postaci. Jakie są więc najpopularniejsze tatuaże na palcu?
Nie da się ukryć, że bardzo często tatuowane są obrączki ślubne, lecz oprócz tego znaki nieskończoności, daty ślubu lub narodzin dziecka, serduszka lub kłódki.

Redakcja przyjaznadrogeria.pl