Czym są kosmetyki mineralne? Poznaj produkty od Annabelle Minerals!

Nie tylko kosmetyki do pielęgnacji mogą być naturalne. Dobrych składów i przyjaznych skórze formuł możemy szukać także w produktach do makijażu! To tak samo ważne jak nasza pielęgnacja. W końcu w makijażu spędzamy niekiedy cały dzień! Nałóżmy więc na naszą skórę to, co dla niej najlepsze. Najlepsze formuły mają kosmetyki mineralne. Z pewnością nie wszyscy je znają. Być może nawet nie wiesz, czym tak właściwie są kosmetyki mineralne? Spieszymy z wyjaśnieniami! Wszystkie informacje znajdziesz w naszym artykule. Poznaj naturalne, mineralne kosmetyki od Annabelle Minerals!

Czym są kosmetyki mineralne?

Kosmetyki mineralne do makijażu to produkty oparte na składnikach pochodzenia naturalnego. Dokładnie na minerałach, na co wskazuje sama ich nazwa. Są one w pełni bezpieczne dla naszej skóry. Ich właściwości pozwalają na stworzenie kosmetyków opartych na dosłownie kilku składnikach. Produkty mineralne mają sypkie formuły lub czasem prasowane. Annabelle Minerals tworzy właśnie takie kosmetyki.

Co zawierają kosmetyki mineralne?

Jakie składniki znajdują się w ich produktach? Każdy z nich opiera się na czterech elementach. Jest to mika, tlenek cynku, dwutlenek tytanu oraz tlenek żelaza lub ultramaryna. Każdy z nich ma swoje wyjątkowe właściwości. Mika odpowiada za rozświetlenie i promienną cerę. Tlenek cynku to składnik dający zmatowienie. Dwutlenek tytanu z kolei jest odpowiedzialny za odpowiednie krycie oraz ochronę przeciwsłoneczną. Ostatnie dwa elementy to składniki nadające kolory kosmetykom.
Oprócz tego każdy składnik mineralny ma wiele właściwości dobroczynnych dla naszej cery. Jest to między innymi antyseptyczność, antybakteryjność oraz funkcje ochronne dla naszej cery.

Dlaczego właśnie Annabelle Minerals?

Ta marka to produkty prosto z Polski! Od początku są tu wytwarzane i wymyślane. Annabelle Minerals to 100% naturalne, wegańskie formuły. Oparte na tylko i wyłącznie czterech składnikach! Ich największym hitem są podkłady mineralne. To aż 24 odcienie i 3 formuły! Każda kobieta może wybrać dosłownie idealnie dopasowany do niej kosmetyk. Podkład może być rozświetlający, kryjący lub matujący. Dodatkowo w asortymencie marki znajdziemy inne kosmetyki. Między innymi są to róże, rozświetlacze, pudry, korektory oraz cienie do oczu. Dostępne są także produkty prasowane.

Postaw na naturalność!

Jeśli jeszcze nie testowałaś kosmetyków mineralnych – koniecznie to zmień! Postaw na naturę i czysty skład!

Redakcja przyjaznadrogeria.pl