Drogeria internetowa – Twoje nowe miejsce zakupów

Drogeria internetowa to w obecnie panującej sytuacji miejsce, które oferuje Polakom dostęp do wszystkich produktów health & beauty oraz produktów przydatnych w prowadzeniu gospodarstwa domowego. Panująca pandemia sprawiła, że zwyczaje zakupowe Polaków bardzo się zmieniły. Wizyty w sklepach stacjonarnych zostały zastąpione przez transakcje internetowe. Sprawdziliśmy dlaczego drogeria internetowa jest lepsza od punktów stacjonarnych.

Drogeria internetowa a ROPO

Najnowsze badania pokazują, że branża kosmetyczna online bardzo szybko rośnie w siłę. Branża ta jest obecnie na 4 miejscu wśród sektorów gospodarczych, które działają w internecie. W 2019 roku ponad 62% internautów z Polski kupiło coś w internecie. Koronawirus sprawił, że Polacy zrezygnowali z wychodzenia z domu do „standardowych” sklepów i postawiło na transakcje bez wychodzenia z domu. Konkurencyjność sklepów w branży e-commerce sprawia, że każdy może znaleźć coś dla siebie. Raport PMR mówi o tym, że w ciągu najbliższych pięciu lat, sprzedaż w sieci osiągnie poziom 16% udziału w rynku detalicznym produktów kosmetycznych.

Jeśli chodzi o branżę health&beauty, to idealnie pasuje tu odwrotny efekt ROPO (Research Online , Purchase Offline). Oznacza to, że klienci często przed zakupem chcą zobaczyć produkt „na żywo”, ale zakupu dokonują w sieci. W przypadku drogerii internetowej oznacza to, że klient wybiera się do stacjonarnego punktu, by zobaczyć np. perfumy, ale transakcji dokonuje w sklepie stacjonarnym. Dlaczego?

Okazuje się, że drogeria internetowa ma sporą przewagę nad stacjonarnymi sklepami. Punkty stacjonarne ze względu na ograniczenia co do powierzchni nie są w stanie zrównać się z ofertą drogerii online. Jedną z nich jest o wiele bardziej szersza oferta. W jednym miejscu dostępnych jest nawet kilkadziesiąt tysięcy produktów. Często można znaleźć kosmetyki starszych serii, które nie są już dostępne w stacjonarnych punktach.

Drogeria internetowa – oszczędność czasu i pieniędzy

E-sklepy są nie tylko popularne dzięki pandemii koronawirusa. Wpływ na wzrost zakupów w sieci mają także zmiany zachodzące w naszym społeczeństwie. Praca i obowiązki zabierają dużo czasu. Coraz więcej osób decyduje się przenieść z niektórymi czynnościami do internetu. Już teraz oprócz zakupów przez internet można także załatwić wiele innych spraw jak np. sprawy urzędowe, zamówienie jedzenia oraz rezerwacja biletów lub umówienie wizyty u lekarza. Transakcje online są nie tylko szybkie, ale też łatwe i wygodne. Z e-sklepów korzystają zwłaszcza młode osoby, które są na bieżąco z najnowszymi zdobyczami techniki. Okazuje się, że w czasie pandemii wiele osób starszych postanowiło zmienić swoje przyzwyczajenia zakupowe i przeniosły się do sieci. Wiele sklepów daje również możliwość złożenia zamówień przez telefon.

 jaka drogeria internetowa jest najlepsza?

Najlepsza drogeria internetowa stawia na szybkość. Przy ocenie danego sklepu bardzo ważny jest czas dostawy zamówienia. Wiele e-sklepów informuje, że kompletacja towaru trwa do 48 godzin. Do tego klient ma możliwość wyboru formy wysyłki (kurier, paczkomat, odbiór w sklepie lub w specjalnym punkcie odbioru). Do wyboru jest także kilka opcji płatności. Można skorzystać m.in z przedpłaty na konto (tradycyjny przelew na konto, płatność PayU lub BLIK) lub płatność za pobraniem u kuriera.

Drogeria internetowa – postaw na bezpieczeństwo

Wiele osób rezygnuje z transakcji w internecie bojąc się o bezpieczeństwo danych i płatności. Pomimo tego, że zakupy w internecie są szybkie i bardzo wygodne, nie powinno to sprawić, że każdy sklep internetowy jest w pełni bezpieczny. Uznane drogerie internetowe stawiają nie tylko na bogaty asortyment, atrakcyjne ceny i akcje promocyjne. Równie ważny jest cały proces zakupowy, który ma być intuicyjny i przede wszystkim bezpieczny. W wyborze sklepu warto kierować się opiniami w internecie oraz regulaminem sklepu i polityką prywatności. Na każdej stronie internetowej jest opisane jak dokładnie funkcjonuje sklep i co dzieje się z naszymi danymi. W razie jakichkolwiek pytań można bez problemu skontaktować się z Działem Obsługi Klienta, który chętnie odpowie na wszystkie pytania.

Płatności internetowe sprawiają, że każda drogeria internetowa może zaoferować klientom wiele narzędzi płatniczych, które są w pełni bezpieczne. Dużą wagę przykłada się właśnie do bezpieczeństwa transakcji, które są po stronie sklepu i klienta. Do głównych zalet zaliczamy:

  1. Płatności elektroniczne są tak samo bezpieczne jak bankowość elektroniczna. Pośrednicy płatności są często nadzorowani przez instytucje, które również kontrolują banki. Oznacza to, że np. płatności PayU muszą spełniać najwyższe standardy bezpieczeństwa takie same jak w przypadku bankowości internetowej.
  2. Bezpieczeństwo transakcji w internecie jest także uregulowane prawnie. Chodzi tu m.in o dyrektywy Parlamentu Europejskiego oraz polskie ustawy o usługach płatniczych.
  3. Gwarancją bezpieczeństwa jest także możliwość stałego monitoringu przez 24 godziny.
  4. PayU w trosce o bezpieczeństwo klientów wprowadziło także Program Ochrony Kupujących (POK), który gwarantuje zwrot wartości zakupu do 10 tys. Zł, gdy zamówiony i opłacony towar nie dojdzie z różnych przyczyn do klienta.

Polacy pokochali zakupy w internecie. Drogeria internetowa to miejsce, gdzie szybko i wygodnie można kupić ulubione kosmetyki w bardzo korzystnych cenach. Bogata oferta, bezpieczeństwo transakcji oraz szybki czas realizacji zamówienia sprawi, że zapomnisz o spędzaniu wielu godzin na tradycyjnych zakupach w punktach stacjonarnych.

Redakcja przyjaznadrogeria.pl