Dekoracja sali weselnej – inspiracje

Wesele to jeden z najważniejszych momentów w życiu pary. Wszyscy marzą o tym, by ten dzień, był wyjątkowy i na długo pozostał w pamięci. Jak udekorować salę weselna, by spełniała nasze oczekiwania?

Styl boho

Pleciona makrama, bukiety z kwiatów polnych czy trawa pampasowa na stołach to dekoracja sali weselnej, która jest w stylu boho.

Jest to styl, który cechuje luz i swoboda. Dekoracje mogą sprawiać wrażenie nie pasujących do siebie. Jest to jednak przemyślany zabieg, który odwołuje się do ducha artystycznej bohemy.

Dekoracja sali weselnej inspiracje boho to polne kwiaty, koraliki, gipiury czy koronki. Nie można jednak zapomnieć o świetlnych girlandach oraz świecach, które wprowadzają nastrojowy klimat.

Na stole nie może zabraknąć serwetek ręcznie robionych. W oknach pięknie będą wyglądały łapacze snów, a bukiety polnych kwiatów powinny zdobić każde miejsce sali.

Wybierając salę na wesele w stylu boho warto skoncentrować się na budynkach, w których dominuje drewno bądź cegła. Pięknie będzie również wyglądało wesele na świeżym powietrzu wśród kwiatów i drzew.

sala weselna dekoracje

Styl glamour

Styl glamour lubi przepych. Poszukując sali na wesele w tym stylu, warto skoncentrować się na pałacowych wnętrzach, które zdobione są pięknymi żyrandolami, marmurami oraz lustrami. Warto również zadbać, by sala była duża i przestronna. Lustra na ścianach, duże pałacowe okna, które sięgają do podłogi, dopełnia wizerunku.

Dekoracje na wesele glamour powinny być eleganckie, szykowne i przyciągające wzrok. Należy jednak dobierać je bardzo staranie, gdyż między elegancją a kiczem jest delikatna granica.

Wybierając kompozycje kwiatowe, warto skupić się na takich kwiatach, jak róże czy orchidee. Bukiet może być przyozdobiony koralikami lub piórami. Pięknie będą wyglądały bukiety w wysokich, szklanych wazonach, które znajdą się na każdym stole.

Kolejnym, ważnym elementem wesela glamour jest zastawa stołowa. Pięknie będzie wyglądała porcelanowa lub kryształowa. Koniecznie trzeba zadbać o świece, które wprowadzą nastrojowy klimat. Można ustawić je w srebrnych lub kryształowych świecznikach.

Piękną dekoracją wesela w stylu glamour będą kryształowe wazy wypełnione pływającymi kwiatami oraz świecami. Takie wazy mogą stać na stołach lub zdobić rogi sali ustawione na dekoracyjnych postumentach.

Kolorem glamour jest złoto oraz srebro. Można połączyć z różem lub błękitem. Warto również wykorzystać miedź, która jest bardzo elegancka.

sala weselna

Styl rustykalny

Minimalizm, prostota oraz powrót do natury – to esencja stylu rustykalnego. Dekoracja sali weselnej inspiracje rustykalne wykorzystują również drewno oraz szkło.

Chcąc udekorować salę w rustykalnym stylu warto wykorzystać plastry drewna lub pieńki, na których będą ustawione kwiaty. Można również wykorzystać drewniane skrzynie, w których znajdziemy bukiety kwiatów. Na stole powinien znaleźć się obrus wykonany z lnu. Jutowe woreczki na każdym talerzyku mogą zawierać drobny upominek dla gości.

Na weselu w stylu rustykalnym nie może zabraknąć lampionów, świec i latarenek. Na drewnianej drabinie, która będzie stała pod ścianą, może wisieć świetlna girlanda, a na drewnianych beczkach pięknie będą wyglądały latarnie ze świecami w środku.

Stół na weselu rustykalnym może być udekorowany plastrami drewna, na których będą stały wazony z różami, piwoniami lub goździkami. Dodatkowo warto wykorzystać gałązki eukaliptusa, paproci czy winorośli. Pięknie będą wyglądały również kłosy zboża latem lub gałązki z szyszkami jesienią.

Poszukując sali na wesele rustykalne można zdecydować się na staropolski dworek, czy pałacyk. Od kilku lat modne są również wesela w stodołach, gdzie wysokie sklepienie robi imponujące wrażenie. Koniecznie trzeba podkreślić je świetlnymi girlandami, które będzie pięknie wyglądało w czasie nocnej zabawy.

Wesela rustykalne często wyprawiane są również na łonie natury. Idealnym miejscem będzie ogród pełen kwiatów, plaża czy łąka. Warto ustawić namiot, który może się przydać, gdyby w trakcie weselnego przyjęcia pokropił delikatny deszczyk lub słońce zdecydowało się mocno prażyć.

Redakcja przyjaznadrogeria.pl