Makijaż w 3 krokach

Makijaż tylko w trzech krokach? To wydaje się niemożliwe. Samo sprawienie, że skóra wygląda na zdrową i piękną to co najmniej pięć kroków. A jednak – prosty makijaż do pracy czy szkoły nie wymaga od ciebie dużego zaangażowania. Możesz zrobić go swobodnie tylko w trzech krokach. Sprawdź jak!\

Krok 1: skóra

Idealny makijaż zawsze polega na dobrze dopracowanym wyglądzie skóry. To ona mówi o tym, że make-up został zrobiony prawidłowo. Makijaż chowa cienie i niedoskonałości i wyrównuje koloryt. Jednocześnie nie powinien zatykać porów i wysuszać skóry. Dlatego najlepszym rozwiązaniem w tym kroku jest zastosowanie kremu BB lub CC. Umożliwi on nawilżenie skóry i delikatne ukrycie niedoskonałości. Nałożysz go szybko i bez większych problemów za pomocą palców, gąbeczki czy pędzelka.

Krok 2: oczy

W makijażu, nawet tym najprostszym, nie możesz pominąć oczu. Silniejsze, hipnotyzujące spojrzenie wydobędziesz, dzięki kilku podstawowym produktom. Możesz użyć delikatnych cieni, jednak nie jest to konieczne. Zamiast nich zdecyduj się na eyeliner, który doda odrobinę drapieżności w twoim wyglądzie. Następnie podkreśl rzęsy. Pomoże ci w tym maskara, która podkręca i wydłuża, a także pogrubia rzęsy. Dzięki niej oko będzie wyglądać perfekcyjnie, schludnie i bardzo wyraziście.

Krok 3: usta

Niektóre kobiety nie wyobrażają sobie, by codzienny makijaż mógł obejść się bez użycia szminki. Nie musisz korzystać z kolorowych pomadek, jeśli za tym nie przepadasz. Usta muszą wyglądać na zdrowe i miękkie. W tym pomoże ci błyszczyk lub pomadka z barwnikiem, dzięki któremu będą one delikatnie podkreślone. Jeśli wolisz, by na twoich ustach gościł wyrazisty kolor, zdecyduj się na pomadkę matową w odcieniach różu, czerwieni bądź brązu. Pamiętaj, by decydować się na kolory, które pasują do twojej karnacji, włosów i oczu.

Makijaż w trzech krokach to nie mit. Możesz wykonać go w kilka minut, bez większego wysiłku. Potrzebujesz do tego tylko dobrych kosmetyków. Więcej na temat makijażu dowiesz się na stronie Eveline.pl.

Redakcja przyjaznadrogeria.pl