Spinki do mankietów – elegancki element męskiej biżuterii

Spinki do mankietów to nieco ostatnio zapomniany, ale nadal niezwykle ceniony element męskiej biżuterii. Spinki do mankietów wkłada się w dziurki na guziki w męskiej koszuli i łączy się w ten sposób mankiety. Wygląda to bardzo elegancko i dodaje kreacji szyku. Mankiety spięte spinkami prezentują się zupełnie inaczej niż te zapięte na zwyczajne guziki.

Spinki do mankietów – męska biżuteria znana od wieków

Spinki do mankietów to element męskiego ubioru znany od wieków. W dawnych czasach były niezwykle ozdobne i wykonane z drogich kamieni szlachetnych osadzonych w cennych kruszcach. Były wyznacznikiem statusu i prestiżu osoby jej noszącej – drogocenne spinki do mankietów noszone były jedynie przez arystokratów.

Obecnie spinki do mankietów to luksusowy dodatek do męskiej koszuli podkreślający szykowny styl i klasę. Nie są już tak drogocenne jak kiedyś, choć oczywiście dostępne są także nadal spinki do mankietów warte krocie. Zasadniczo może jednak nabyć je każdy i zależnie od gustu oraz okazji spinać nimi mankiety wyjściowej koszuli. Ubiór nabierze dzięki temu zupełnie innego charakteru – spinki do mankietów to niezmiennie wyznacznik elegancji.

Spinki do mankietów – jakie wybrać?

W ofercie znajdziemy ogromny wybór spinek do mankietów. Dostępne są spinki do mankietów srebrne, złote i stalowe, z masą perłową i bursztynami. Mają różnorodne wzory i kolory, tak więc bez problemu można dobrać te idealnie pasujące do koloru koszuli i garnituru. Ważne oczywiście jest także to, by spinki do mankietów pasowały do charakteru osoby je noszącej i preferowanego stylu. Tu także mamy ogromne pole do popisu i właściwie nieograniczony wybór.

Złote spinki do mankietów to dobry wybór dla zwolenników klasycznej elegancji. Pięknie lśnią i są ozdobą ubioru. Finezyjne złote spinki z osadzonymi w nich szlachetnymi kamieniami lub bursztynem to kwintesencja męskiego szyku. Na uwagę zasługują złote spinki do mankietów wykonane z dwukolorowego złota wysokiej próby 585. Są idealne na przykład na ceremonię ślubną, jako piękny dodatek do ślubnej koszuli i garnituru.

Srebrne spinki do mankietów są nieco subtelniejsze, ale równie eleganckie. Można wybrać na przykład srebrne spinki do mankietów z nowej, kolekcji ambasadorskiej, która stworzona została we współpracy z osobowością telewizyjną – Martyną Wojciechowską. To idealna biżuteria dla mężczyzn pragnących podkreślić swój status i lubiących stonowaną elegancję.

Spinki do mankietów z kolekcji Freedom – na skrzydłach wolności – to doskonały wybór dla tych panów, którzy chcą jawić się jako osoby samodzielnie podejmujące decyzje, stanowcze, odważne i niezłomne. Spinki do mankietów z tej kolekcji mają kształt skrzydeł i są wykonane ze srebra. To piękna ozdoba kreacji, a jednocześnie sposób na symboliczne wyrażenie cech swojej osobowości. Spinki do mankietów sprawią też, że ubiór będzie wyglądał ponadczasowo i dystyngowanie. Elegancki mężczyzna powinien mieć je w swojej kolekcji dodatków.

Redakcja przyjaznadrogeria.pl