Idealny fryzjer w Warszawie

Fryzjer jest zawodem z kategorii usług, z którego każdy z nas korzystał chociaż raz w życiu, a część korzysta systematycznie. Łączy w sobie nie tylko same umiejętności manualne, ale staje się także naszym powiernikiem. Kiedyś kobiety udawały się do fryzjera, aby porozmawiać z fryzjerem i innymi paniami. Dlatego dobrze, aby fryzjer łączył w sobie kilka wymaganych umiejętności. Czy jest to salon fryzjerski Warszawa czy Gdańsk – wszędzie powinniśmy się czuć dobrze.

Kodeks dobrego fryzjera

Wybierając salon fryzjerski Warszawa czy salon w innym mieście, oczekujemy że dobrze się nami zajmą. Nie chodzi jedynie o włosy, ale także atmosferę. Cech pożądanego fryzjera można wymienić sporo, ale jednymi z ważniejszych jest to, aby były miły, przyjazny i szczery. Kultura to podstawa w każdym zawodzie, który ma styczność z klientem, ale u fryzjera ważne jeszcze aby nie kłamał. Jeśli widzi, że przyszliśmy ze złą fryzurą, niech powie to wprost. Tak samo powinien on umieć nam doradzić. Każda z nas może mieć wizję swojego wyglądu, ale do dobrego fryzjera należy, aby czasem ostudzić nasze oczekiwania i powiedzieć ” w tym nie będzie pani dobrze, ale znając panią, polecałbym”… Tym samym również wiele klientów stawia wysoko w swoim osobistym rankingu tych fryzjerów, którzy potrafią słuchać i nie narzucają nachalnie swojej wizji. Dobry fryzjer powinien też przede wszystkim kochać to, co robi i dawać innym przykład swoim wyglądem. Raczej nie mamy ochoty strzyc się u kogoś, kto ma nieład na głowie i traktuje pracę jak karę. Fryzjer fachowy powinien też śledzić najnowsze trendy i się szkolić. Oprócz tego powinien dobrze zarządzać swoją pracą. Lepiej przyjmuję fryzjera, który powie mi, że zrobienie danej fryzury zajmie 2 godziny niż jego zapewnienia, że obrobi się w pół godzinki. Zaufany fryzjer nie tylko zna swojego klienta na wylot, ale także u każdego nowego zacznie od sprawdzenia stanu włosów zanim zabierze się do pracy. Świadczy to o jego wiedzy, zaangażowaniu i empatii.

Jak się czesać?

Wybranie właściwego uczesania bywa sprawą kluczową. Niektórzy z nas są przyzwyczajeni do jednego typu fryzury i chętnie stosują je codziennie. Do takich popularnych uczesań należą m.in. kok, kucyk, warkocz, urocze fale czy klasyczny bob. Każdy salon, także salon fryzjerski Warszawa, powinien nie tylko odpowiadać na zapotrzebowanie najbardziej popularne, ale także realizować uczesania modne w danej chwili. Przewiduje się, że fryzurami, jakie będą popularne w 2021 roku będą m.in. fryzury na pazia, fale w stylu boho, pixie cut, long bob czy fryzury z przedziałkiem.

Hairmate czyli pasja i profesjonalizm

Wpisując w wyszukiwarkę hasło salon fryzjerski Warszawa znajdziemy wiele lokalizacji i poleceń, ale warto zainteresować się salonami Hairmate. Salony zostały stworzone przez Joanne Bojanek i Tymoteusza Pięta. Tymoteusz zwiedził cały świat, pracował z wieloma znanymi stylistami, wciąż współpracuje przy pokazach mody czy w telewizji. Razem z Joanną stworzyli na mapie Warszawy i nie tylko, placówkę wyróżniającą się na tle innych, z której korzystają zarówno wielkie gwiazdy, jak i klienci indywidualni. Hairmate powstał w 2014 roku i posiada obecnie 7 salonów całym kraju. Ważny jest tu profesjonalizm i wiedza. Inspiracją bywają najnowsze trendy, aktualne szkolenia fryzjerskie czy pokazy mody. Salon stawia przede wszystkim na rozmowę i współpracę z klientem, aby razem stworzyć najlepsze strzyżenia czy stylizacje. Zespół salonu tworzy ponad 60 fachowców, którzy cały czas się kształcą na szkoleniach na całym świecie (np. w Londynie czy Japonii), a najlepsi szkolą tez innych. Sam salon współpracuje też ze znanymi markami kosmetycznymi tj. Wella czy Schwartzkopf i współpracuje przy sesjach zdjęciowych dla magazynów tj. Vogue czy ELLE. Dzięki swoim umiejętnościom zdobywają wiele nagród w kraju czy zagranicą.

Jeśli zatem chcesz się poczuć naprawdę dobrze, może się okazać, że idealny fryzjer istnieje i to blisko Ciebie.

Redakcja przyjaznadrogeria.pl