Jak dbać o skórę pod oczami?

Skóra pod oczami jest cienka i delikatna. Nie posiada gruczołów łojowych odpowiedzialnych za naturalne nawilżanie, co powoduje, że szybko się wysusza. Jeśli nie dostarczy się jej nawilżenia, szybko mogą pojawiać się na niej zmarszczki, nawet przedwcześnie.

Dobry krem pod oczy 50+

Pierwszym krokiem w profilaktyce zmarszczek jest więc solidne nawilżanie tego obszaru, co więcej, specjalnie do tego miejsca przeznaczonym kosmetykiem. Smarowanie skóry pod oczami kremem do twarzy w większości przypadków okaże się nieefektywne, warto więc zaopatrzyć się w specjalny kosmetyk. Co istotne, używać powinno się go już w młodym wieku, kiedy nawet nie ma mowy o zmarszczkach, gdyż znacznie lepiej jest im zapobiegać niż potem próbować je usuwać. Oczywiście nie oznacza to, że kiedy już linie i bruzdy się pojawią, nie warto nic z tym robić. Stosowanie dobrego kosmetyku jest ważne w każdym wieku, gdyż skóra zawsze będzie w znacznie lepszej kondycji niż wówczas, gdyby nie używało się nic. Poza tym w dojrzałym wieku ważne jest nie tylko zapobieganie kolejnym zmarszczkom i spłycanie istniejących, ale też likwidowanie opuchnięć, tzw. worków pod oczami, które są jeszcze bardziej nieestetyczne niż zmarszczki. To powinien zapewniać dobry krem pod oczy 50+ czy dla jeszcze starszych kobiet. Tego rodzaju kosmetyki, dla konsultantek w każdym wieku, zwykle też redukują cienie, które również wyglądają bardzo nieestetycznie, nadając twarzy zmęczony, smutny i niezdrowy, a także starszy wygląd.

Oczywiście nie jest to wszystko, o czym należy pamiętać w związku ze skórą pod oczami i chęcią zatrzymania jej młodzieńczego wyglądu. Ponieważ jest ona cienka i podatna na uszkodzenia oraz rozciąganie, trzeba też bardzo ostrożnie z nią postępować. Niezbędne jest między innymi wykonywanie ostrożnego demakijażu. Okolic oczu nie powinno się mocno trzeć, dlatego ważne jest, by wybrać dobry kosmetyk do demakijażu, który rozpuści tusz do rzęs czy cienie bez konieczności pocierania. Jeśli skóra pod oczami będzie narażona na silne rozciąganie, również może to skutkować rychłym pojawieniem się zmarszczek.

Unikanie przesuszania

Warto też unikać kosmetyków, które przesuszają ten obszar, a niestety nader często działają tak na przykład korektory pod oczy. Wówczas w ciągu dnia można zauważyć, że skóra w tym miejscu stała się bardzo sucha, a nawet pojawiły się na niej zmarszczki, których do tej pory nie było.

Widać więc, że postępowanie z tym specyficznym obszarem nie jest łatwe, ale na pewno warto podjąć ten trud. Kiedy okolice oczu są młodzieńczo gładkie i napięte, nie tylko wygląda się młodo, ale też zdrowo, promiennie i wesoło. Dobry kosmetyk pod oczy powinien też załatwić sprawę innych, wspomnianych defektów, jak cienie pod oczami czy opuchnięcia. Zdarzają się one w każdym wieku, mogą być wynikiem braku wypoczynku i źle przespanej nocy, ale też zatrzymywania wody w organizmie. Niektórzy mają też skłonności do pojawiania się tzw. worków pod oczami z natury, jednak masaż wykonywany podczas aplikowania na to miejsce kremu powinien przynajmniej częściowo zwalczyć tę dolegliwość.

Redakcja przyjaznadrogeria.pl