Jak prawidłowo zrobić demakijaż?

Piękna i zdrowa skóra musi oddychać. Dlatego tak ważne jest, by po ciężki dniu pracy, czy całonocnej imprezie dobrze ją oczyścić, by zmyć z niej makijaż. Prawidłowe oczyszczenie twarzy konieczne jest również, gdy nie korzystasz z produktów kolorowych i podkładów. W tym krótkim tekście dowiesz się jak zrobić demakijaż i jakich technik najlepiej do niego użyć?

Jak zrobić demakijaż?

Dlaczego odpowiednie oczyszczenie twarzy jest takie ważne? Podkłady, fluidy czy pudry zapychają skórę naszej twarzy i nie pozwalają jej oddychać, co przyczyniać się może do powstawania wyprysków i zaczerwień. Ponadto większość z produktów przeznaczonych do makijażu ma określony czas działania. Pozostawienie ich na skórze na dłużej sprawi, że wydzielać się z nich będą szkodliwe substancje stające się przyczyną różnych alergii. Prawidłowy demakijaż pomoże w oczyszczeniu nie tylko makijażu, ale i innych substancji osadzających się na skórze, takich jak kurz, nadmiar sebum czy pot i bakterie.

Każda z nas jest inna. Dlatego kosmetyki do demakijażu wybierajmy starannie w oparciu o rodzaj naszej skóry. To, co polecać nam będzie koleżanka, może okazać się zgubne dla nas. Przede wszystkich wybierajmy produkty delikatne i nie podrażniające, możemy skorzystać również z naturalnych metod oczyszczenia skóry.

Na rynku dostępne są płyny micelarne, mleczka do demakijażu czy toniki. Wejście do drogerii to istny koszmar, by wybrać coś odpowiedniego dla siebie. Niezależnie od tego, co wybierzesz pamiętaj, że ważny jest również sposób nakładania produktu. Rób to delikatnie i staraj się jak najmniej pocierać twarz. Kosmetyki do demakijażu zawierają substancje odpowiedzialne za rozpuszczenie produktów, nie trzeba więc wcierać ich w skórę, wystarczy chwilę poczekać. Na samym końcu dokładnie umyjcie twarz wodą, by upewnić się, że pozbyłyście się wszystkich części makijażu. No i najważniejsze – po jej dokładanym oczyszczeniu nałóżcie na twarzy oraz dekolt tonik. Pomoże on przywrócić odpowiednie ph skóry – przecież wraz z makijażem zmyłyście też dobre substancje znajdują się na powierzchni twarzy.

Demakijaż to nie tylko oczyszczanie twarzy

Niezwykle ważne jest byśmy w trakcie używania kosmetyków zwróciły szczególną uwagę na szyję i dekolt. Możemy użyć do tego wacików, szmatek bawełnianych czy nawet własnych rąk. Wystarczy tylko odpowiednio namydlić produkt i nałożyć go na nieoczyszczoną skórę. Nie używajmy zbyt gorącej wody przy myciu twarzy – może ona podrażniać i wywoływać zaczerwienienia.

Zacznijmy od makijażu oczu. Wystarczy, że przyłożymy wacik z tonikiem na chwilę, a następnie delikatnie zaczniemy przesuwać go po powiekach. Czynność, w razie konieczności, możemy powtórzyć. Teraz możemy zająć się oczyszczaniem twarzy za pomocą toniku. Kiedy ten etap będziemy miały za sobą, przyjdzie kolej na peeling twarzy. Musi on być delikatny i stosowany maksymalnie dwa razy w tygodniu. A na koniec nałóż na oczyszczoną skórę twarzy tonik lub krem nawilżający. W ten sposób Twoja cera przez długi czas będzie promienna i bez zaskórników.

Redakcja przyjaznadrogeria.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *