Jak dbać o skórę szyi i dekoltu?

Zarówno na szyi, jak i na dekolcie skóra jest znacznie cieńsza niżeli na innych częściach ciała. Potrafi też bardzo szybko się starzeć, prawie tak samo szybko jak skóra na twarzy, dlatego wraz z upływem czasu coraz mocniej pokrywa się zmarszczkami i nieestetycznymi bruzdami. Lata lecą. Ciało zaczyna tracić też swoją naturalną elastyczność. Skóra na szyi i dekolcie robi się jeszcze bardziej wiotka, przez co zaczyna nawet opadać i już totalnie traci swój młody wygląd. Teoretycznie pewnych rzeczy nie da się zahamować, bo nie da się zatrzymać czasu, ale nawet gdy ten płynie nieubłaganie, można przynajmniej sprawić, by nie miał on aż tak dużego wpływu na wygląd ciała. Odpowiedni krem na szyję i dekolt potrafi zdziałać cuda. Teraz w sklepach są do wyboru naprawdę fantastyczne preparaty, które działają tak mocno, że zastępują liczne i drogie zabiegi kosmetyczne. Nic tylko zacząć z nich korzystać. Każda kobieta, która ukończyła już dwudziesty rok życia, powinna to robić regularnie – najlepiej oczywiście codziennie.

Krem na szyję i dekolt

Pierwszym błędem, który często jest popełniany właśnie przez panie i który uniemożliwia zachowanie młodego wyglądu skóry, polega na częstym wystawianiu skóry na działanie promieni słonecznych. Słońce jest dla nas dobre, bo stymuluje organizm do produkcji zwiększonej ilości witaminy D, ale w nadmiarze szkodzi i to bardzo poważnie. Częste wielogodzinne opalanie może kilkukrotnie przyspieszyć zachodzące procesy starzenia się skóry. Zmarszczki znacznie szybciej pojawiają się u miłośniczek brązowej karnacji, dlatego warto mieć to na uwadze i latem oraz wiosną korzystać z mocnych filtrów. Wybierając preparaty przeznaczone do pielęgnacji skóry szyi i dekoltu, należy od razu szukać tych, które zapewnią dodatkową ochronę przed promieniowaniem słonecznym. Nie trzeba koniecznie stosować dwóch oddzielnych kosmetyków. Istnieją już bowiem na rynku tak fantastyczne kremy, które łączą w sobie właściwości klasycznych balsamów nawilżających z działaniem specjalistycznych filtrów przeciwsłonecznych.

Brak pielęgnacji

Tak naprawdę jednak największym błędem związanym z pielęgnacją tych dwóch partii ciała jest… całkowita rezygnacja z ich pielęgnacji. Teoretycznie każda kobieta stara się dbać o swój wygląd, ale jednak zazwyczaj skupia się tutaj na włosach i twarzy, ewentualnie nogach bądź dłoniach, pomijając zupełnie inne aspekty urody. Szyja i dekolt są traktowane po macoszemu. Żadna kobieta na co dzień o nich nie pamięta, a nawet jeśli jakimś cudem sobie przypomni, sięga wtedy po zwykły krem do twarzy lub ciała. To spory błąd. Krem na szyję i dekolt musi być dostosowany do konkretnych potrzeb skóry. Powinien zapewniać jej solidną porcję nawilżenia i odżywienia oraz minimalizować ryzyko pojawiania się nowych zmarszczek. Na pewno warto też zwracać uwagę na składy produktów. W kremach przeznaczonych do pielęgnacji skóry szyi i dekoltu najcenniejszy może okazać się kolagen, ponieważ to właśnie go wraz z wiekiem zaczyna każdemu brakować. O ciało trzeba oczywiście dbać codziennie. Tylko wtedy pielęgnacja będzie mieć sens.

Redakcja przyjaznadrogeria.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *