Jak wybrać dobry lakier hybrydowy?

Nastał istny szał na manicure hybrydowy. Odkąd tylko wypromowano go w środowisku związanym z modą i urodą, niemalże wszystkie firmy zajmujące się produkcją kosmetyków wypuściły na rynek swoje własne linie lakierów hybrydowych. Teraz ich oferty dosłownie się nie kończą. Możesz pójść do pierwszej lepszej drogerii, a i tak znajdziesz w niej przynajmniej jeden eveline lakier hybrydowy i to w przeróżnych odcieniach. Z tymi produktami problem jest jednak taki, że kosztują one znacznie więcej od standardowych lakierów. Powinnaś zatem nauczyć się je wybierać. Nie chcesz chyba stracić trzydziestu złotych tylko dlatego, że dasz się omamić kolorowej reklamie, która zachęci się do zakupu totalnie bezwartościowego produktu?

Podstawy manicure hybrydowego

Zanim jednak zaczniesz rozglądać się za kolorowymi lakierami, które na pewno są dla ciebie najbardziej interesujące, zaopatrz się w podstawy, czyli lakier bazowy (bazę) oraz lakier nawierzchniowy (top coat). Bez tych dwóch produktów nigdy nie wykonasz kompletnego manicure’u hybrydowego. Baza ma za zadanie wyrównać i wygładzić powierzchnię płytki, a także zapewnić jej wyższą lepkość, by kolor jak najlepiej się na niej utrzymał. Top coat dba z kolei o jakość twojego manicure’u. Tworzy na nim grubą warstwę ochronną, dzięki czemu staje się on w pełni odporny na uszkodzenia mechaniczne. To właśnie dzięki lakierowi nawierzchniowemu w hybrydach możesz robić dosłownie wszystko. Nic nie powinno ich zniszczyć, o ile tylko prawidłowo je wykonasz i porządnie utwardzisz pod lampą.

Eveline lakier hybrydowy

Wracajmy jednak do tematu samych lakierów. Jeżeli wciąż nie wiesz, na jaki typ produktów powinnaś się zdecydować, spróbuj najpierw kierować się ich… ceną. Wbrew pozorom może ci ona sporo powiedzieć o jakości każdego preparatu. Teoretycznie teraz nawet te mniej znane firmy tworzą porządne lakiery hybrydowe w przystępnych cenach, ale póki twoje doświadczenie z tymi produktami jest niewielkie, nie powinnaś oszczędzać za wszelką cenę. W żadnym wypadku nie sięgaj po kosmetyki nieznanego pochodzenia. Jeżeli nie jesteś pewna, gdzie zostały wyprodukowane, po prostu ich nie kupuj i poszukaj czegoś innego. Unikaj także lakierów sprzedawanych w supermarketach czy chińskich sklepach, które nie dość, że mogą zawierać szkodliwe dla paznokci substancje, to jeszcze do tego miesiącami zalegają na półkach i często są po prostu przeterminowane.

Za dobry eveline lakier hybrydowy trzeba zapłacić trochę więcej – zazwyczaj od dwudziestu do trzydziestu złotych. W tej cenie uzyskujesz jednak wartościowy i użyteczny produkt. Lakiery hybrydowe tworzone przez obyte w temacie firmy mają zwykle świetną konsystencję, dzięki której używasz ich z dużą łatwością. Nie są ani zbyt płynne, ani zbyt gęste. Nie rozlewają się na skórki, dzięki czemu nie musisz ich potem z nich zmywać, ale też dają się spokojnie rozprowadzić na całej powierzchni płytki i idealnie ją pokrywają. Lepsze lakiery na ogół nie wymagają również żadnych poprawek. Mają bardzo mocne krycie, dzięki czemu nie musisz nakładać kilku ich warstw i oszczędzasz swój czas.

Redakcja przyjaznadrogeria.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.