Jak dopasować podkład do twarzy?

Dobrze wykonany makijaż może pomóc podkreślić urodę i ukryć ewentualne mankamenty. Aby tak się stało należy go wykonać go umiejętnie, używając odpowiednio dobranych kosmetyków. Produktem, który ma ogromny wpływ na ostateczny wygląd make-upu jest podkład do twarzy. Czym należy się kierować wybierając ten kosmetyk?

Rodzaj cery

Obecnie na rynku można znaleźć wiele podkładów. Co ważne, każdy z nich jest dedykowany dla innego rodzaju skóry. Właśnie dlatego przed zakupem kosmetyku należy ustalić czy ma się skórę suchą, normalną, tłustą, czy też mieszaną. W każdym przypadku konieczny będzie dobór innego kosmetyku, bowiem na każdym typie cery dobrze będzie wyglądać co innego – posiadaczki skóry suchej powinny postawić na podkład nawilżający, który dodatkowo ładnie rozświetli cerę. Panie z cerą tłustą zwykle potrzebują zmatowienia, dzięki któremu kosmetyk może utrzymać się na skórze przez wiele godzin. Osoby ze skórą wrażliwą powinny natomiast postawić na produkt bezzapachowy, który nie wywoła u nich uczulenia.

Dobór pasującego koloru

Wiele kobiet nie wie jak dopasować podkład do twarzy. Aby sprawdzić czy kolor kosmetyku jest odpowiedni należy nałożyć jego niewielką ilość na szyję, tuż przy linii żuchwy. Warto odczekać kilka minut, by sprawdzić czy produkt nie ściemnieje, a następnie sprawdzić czy odcień nie odróżnia się od skóry. Dobrze dopasować kolor podkładu właśnie do koloru szyi, ponieważ wówczas z pewnością produkt będzie dobrze wyglądał na twarzy i nie stworzy efektu maski.

Odpowiednie krycie

Większość pań oczekuje, że podkład dobrze zakryje wszelkie niedoskonałości czy przebarwienia. To ważne przede wszystkim dla kobiet, które mają problem z cerą. W takim przypadku warto sięgać po podkład o mocnym kryciu, który po utrwaleniu pudrem może dobrze utrzymać się na twarzy nawet przez kilkanaście godzin.

Warto jednak pamiętać, że w wielu przypadkach nie ma konieczności codziennej aplikacji podkładu mocno kryjącego, który co prawda świetnie maskuje niedoskonałości, lecz jednocześnie mocno obciąża skórę. Kobiety, które nie mają wielu przebarwień czy blizn, na co dzień powinny aplikować podkład o mniejszym kryciu, który pomoże wyrównać koloryt skóry, ale jednocześnie ją rozświetli i nawilży.

Rodzaje podkładów

Koncerny kosmetyczne oferują podkłady do twarzy w różnej formie. Największą popularnością cieszą się oczywiście podkłady w płynie. Są one wygodne w aplikacji, najlepiej wyglądają nakładane pędzlem lub gąbeczką do makijażu. Alternatywą mogą być podkłady w sztyfcie. Ten rodzaj kosmetyków jest zwykle mocniej kryjący i bardzo szybki w nakładaniu – wystarczy zaaplikować go bezpośrednio z opakowania na skórę twarzy, a następnie równomiernie rozprowadzić, najlepiej przy użyciu gąbki. Ostatnim rodzajem tego kosmetyku jest podkład mineralny. Ma on formę pudru, a na twarz aplikuje się go przy użyciu płaskiego pędzla. Taki podkład sprawdza się najlepiej w okresie letnim, kiedy temperatura na zewnątrz jest wysoka, a klasyczny kosmetyk może po prostu spłynąć z twarzy, lub stworzyć nieestetyczne plamy.

Redakcja przyjaznadrogeria.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *