Pielęgnacja włosów

W dzisiejszych czasach wygląd to wizytówka człowieka. Często właśnie od niego zależy to, jakie pierwsze wrażenie uda nam się zrobić na nowo poznanej osobie. Dlatego jest ona dla nas tak bardzo ważny. Dbamy o nasz ubiór, paznokcie, makijaż i stylizujemy włosy. Poddajemy je wielu zabiegom: prostujemy, kręcimy, farbujemy, robimy trwałą ondulację, lub wręcz przeciwnie – prostujemy za pomocą kreatyny. Każdy chce mieć piękną fryzurę, dodaje nam ona pewności siebie. Jednak czasami zdarza nam się zapomnieć o odpowiedniej pielęgnacji, co bardzo szybko odbija się na kondycji naszych włosów. Na szczęście poprawienie jej nie wymaga od nas wielkiego trudu, wręcz przeciwnie, może się to dla nas stać codziennym rytuałem relaksacyjnym.

Pielęgnacja włosów – domowe SPA

Elementem od którego warto zacząć takie domowe spa dla włosów, jest ich umycie. Niestety większość osób wykonuje tą czynność niepoprawnie. To, jaki szampon powinnaś wybrać, zależy od twojej skóry głowy. Jeżeli wiesz, że jest ona dość wrażliwa, to lepiej stosuj kosmetyk w którego składzie nie zobaczysz SLSów i mocnych alkoholi, są to substancje, które mogą podrażnić Twoją skórę głowy. Pamiętaj także o tym, aby wybierając odpowiedni szampon kierować się jego składem, a nie tym co obiecuje nam producent na opakowaniu. Przed myciem włosów, należy zawsze je delikatnie rozczesać, w takiej pozycji, w jakiej będziesz je myć. Kolejną istotną rzeczą w procesie mycia głowy jest rozwodnienie i spienienie szamponu. Pomocnym narzędziem jest mały pojemnik, kubeczek, do którego nalewamy trochę kosmetyku, a następnie dodajemy ciepłej wody i mieszamy ręką. Tak przygotowany szampon nakładamy na skórę głowy i delikatnie wmasowujemy. Dzięki rozwadnianiu szamponu z łatwością zaaplikujesz go na głowę, do tego zmniejszysz jego zużycie.

Odżywka do włosów

Po prawidłowym myciu, warto nałożyć odżywkę. Taki kosmetyk jest bardzo istotny w pielęgnacji włosów, pozwala on je nawilżyć i domknąć łuskę włosa, dzięki czemu chroni go przez zniszczeniem. Warto zainwestować swój czas w produkty do spłukiwania, ponieważ za ich pomocą jesteś w stanie osiągnąć znakomite efekty. Po umyciu włosów, nakładamy odpowiednią odżywkę, warto zadbać o to, aby jej skład był pełen naturalnych składników. Najlepiej sprawdzą się maski drożdżowe – jeżeli zależy ci na poroście, bądź łopianowe, czy też ziołowe. Produkt należy nałożyć na całą długość włosów i na skórę głowy, ale tylko jeżeli w składzie nie ma silikonów. Następnie zaczynamy proces wczesywania. Za pomocą szczotki rozczesujemy włosy, zaczynając od końcówek idziemy wzwyż. Czeszemy do momentu, aż zauważymy, że odżywka zaczęła się pienić. Warto wtedy jeszcze poczekać kilka minut z produktem na głowie. Po tym czasie zmywamy odżywkę letnią wodą, a na koniec przepłukujemy włosy wodą o zimniejszej temperaturze, aby łuski włosów miały szansę się domknąć. Po tak przeprowadzonej pielęgnacji, odciskamy włosy w ręcznik, lub bawełnianą koszulkę i czekamy aż naturalnie wyschną.
Z pewnością już po tygodniu takiego mycia włosów zauważysz poprawę w ich kondycji. Tak przeprowadzona pielęgnacja włosów, może być dopiero wstępem do Twojej przygody z dbaniem o włosy. Możesz być pewna, że warto chociaż trzy razy w tygodniu urządzić sobie domowe spa dla włosów.

Redakcja przyjaznadrogeria.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.