Kąpiel z solą. Jak działa? Na co pomaga?

Są takie składniki które znamy bardzo dobrze od dawna i używamy ich na co dzień. Jednak zapominamy, że mają one także dodatkowe właściwości które mogą pomóc naszemu ciału. Jednym z takich produktów jest sól spotykana w każdej kuchni. Ale czy pamiętasz, że równie ważne jest stosowanie soli w łazience? Czy masz świadomość tego, jakie doskonałe efekty może przynieść kąpiel w wodzie z solą? Jeśli nie – koniecznie przeczytaj poniższy artykuł. Nasi specjaliści zafascynowani naturalnymi rozwiązaniami podpowiedzą Ci, jak ten teoretycznie banalny produkt wykorzystać w trosce o swoje zdrowie i urodę.

Na co pomaga kąpiel solna?

Katar, kaszel, zatkany nos, bolące zatoki… Żadna z tych rzeczy nie jest przyjemna. Oczywiście, w przypadku mocnych objawów tego typu należy koniecznie udać się do lekarza. Jednak doskonałym uzupełnieniem terapii medycznej będzie kąpiel z solą na przeziębienie. Już samo rozgrzewanie ciała w gorącej wodzie to doskonała pomoc w walce z wirusami. A jeśli dodatkowo dodamy na przykład sól jodowo-bromową, oczyścimy ciało z toksyn i pomożemy mu się zrelaksować. Co niemniej ważne, często sól do kąpieli z jodem i bromem zawiera dodatkowo dodane olejki eteryczne, które mają za zadanie udrożnić nasze drogi oddechowe i wspomóc w walce ze stanami zapalnymi w ciele.

Na ciężkie, zmęczone, opuchnięte nogi przyda się kąpiel oczyszczająca do której dodasz sól do stóp. Do dużej miski nalewamy tyle wody, by przykryła nasze stopy. Woda ma być przyjemnie ciepła, ale nie gorąca. Następnie dodajemy kilka dużych łyżek soli, na przykład tej epsom. Ten mineralny związek siarczanu magnezu łagodzi stany zmęczenia, rozluźnia nasze spięte mięśnie oraz jest doskonałym wsparciem w łagodzeniu skórnych podrażnień.

Zupełnie inne właściwości ma sól morska do kąpieli pochodząca z Morza Martwego. Znajdziemy w niej całą masę magnezu, potasu oraz siarczanów. Taka sól siarczkowa do kąpieli wesprze nas w codziennych zmaganiach z suchością skóry, atopowym zapaleniem skóry, łuszczycą czy egzemą. Produkt rodem z Morza Martwego doceniany jest również przy leczeniu zapalenia stawów i bólach reumatycznych.

Oczywiście sól do kąpieli z olejkami niemniej ważna jest także wtedy, gdy po prostu chcemy się solidnie zrelaksować, odstresować po ciężkim dniu. Do takiej formy odpoczynku przyda nam się na przykład sól himalajska do kąpieli. Znana jest ona z tego, że w jej składzie znajdziemy aż ponad osiemdziesiąt różnorodnych elektrolitów i minerałów. Dzięki tak bogatemu zestawowi kąpiel pomoże zmniejszyć bóle stawów oraz mięśni, złagodzić napięcia, obniżyć ciśnienie krwi oraz sprawić, że podrażnienia skórne będą złagodzone.

Materiał zewnętrzny

Redakcja przyjaznadrogeria.pl