Sukienki i spódnice w ciekawe printy

Sukienki spódnice, które widzimy na sklepowych wieszakach występują w przeróżnych wariantach. Dzięki temu jesteśmy w stanie dobrać poszczególne elementy garderoby do naszych codziennych stylizacji. Warto podkreślić, że zarówno sukienki, jak i spódnice mogą być odpowiednim wyborem także w przypadku ważnych okazji, podczas których obowiązuje nas elegancki strój. Na co jednak warto zwrócić uwagę podczas zakupów? Które printy cieszą się szczególną popularnością? Podpowiadamy! 

Dlaczego chętnie nosimy sukienki i spódnice?

Sukienki i spódnice to praktycznie obowiązkowy element kobiecej garderoby. Mogą być one niezwykle komfortowe w noszeniu, co stanowi przecież ważny punkt podczas wybierania stylizacji. Sukienki spódnice dostępne są w tak różnych wariantach, że raczej nie ograniczamy się do zakupu jednej sztuki. Naszą uwagę mogą przyciągać nietuzinkowe kolory czy printy. Warto też zwrócić uwagę między innymi na fason.

Niektóre modele doskonale tuszują to, czego nie lubimy w wyglądzie naszego ciała. Mogą też doskonale podkreślać nasze atuty, dzięki czemu w danym ubraniu czujemy się po prostu dobrze. Ponadto sukienki spódnice nadają się do noszenia podczas praktycznie każdej pory roku. Tutaj musimy jednak zwrócić uwagę na materiał i jego grubość. Czas jednak dowiedzieć się, jakie printy są szczególnie modne w ostatnich sezonach! 

Sukienki w ciekawe printy

Sukienki mogą oczywiście występować w klasycznych wariantach bez żadnych nadruków. Zwłaszcza jednokolorowe modele świetnie sprawdzą się w momencie, gdy inne elementy naszej garderoby posiadają już wzory. Jeżeli chcemy natomiast, aby to sukienka w pierwszej kolejności przyciągała spojrzenie, warto nie rezygnować z printów. 

Często mówi się o tym, że jeżeli nie chcemy dodawać sobie optycznie kilogramów, to powinniśmy postawić na nieco mniejsze wzorki. Rzeczywiście jest to doskonały pomysł, jednak nie zawsze warto trzymać się tej zasady. Modne w ostatnich sezonach printy to przede wszystkim kwiaty. Nie brakuje też zwierzęcych akcentów. Niejednokrotnie widujemy sukienki w zebrę czy lamparcia cętki. 

Spódnice w ciekawe printy

Jeżeli chodzi natomiast o spódnice w ciekawe wzory, to warto pamiętać, że w takim przypadku najlepiej sprawdzi się jednolita góra bez dodatkowych wzorów. W ten sposób unikniemy chaosu w tworzonej stylizacji. Oczywiście są osoby, które doskonale potrafią połączyć wzorzystą bluzkę z równie nietuzinkową spódnicą, ale nie zawsze jest to bezpieczne rozwiązanie. Co więc nosić?

W przypadku, gdy chcemy wybrać spódnicę w ciekawy print, również powinniśmy rozejrzeć się za motywem kwiatowym. Jest ponadczasowy, a dodatkowo znajdziemy też szeroki wybór obrań z tym wzorem. Jednocześnie można też postawić na nieco inną klasykę, czyli spódnice w kropki – mniejsze, większe czy niesymetryczne. Często spotykana jest również pepitka, zwłaszcza w przypadku dopasowanych krojów. Wystarczy zestawić ją na przykład z czarną bluzką czy golfem. Tutaj również nie warto bać się zwierzęcych motywów, takich jak właśnie zebra.

Redakcja przyjaznadrogeria.pl