Jak mieć idealnie gładką skórę?

Gładka skóra ciała to marzenie praktycznie wszystkich kobiet, które nie mogą pochwalić się takim atrybutem. Nic dziwnego, gdyż takie ciało jest przyjemne w dotyku, aż chce się przesuwać po nim dłonią, podczas gdy nienawilżona skóra jest szorstka i nieprzyjemna w dotyku. To samo dotyczy skóry, która nie jest systematycznie wygładzana przez peeling. Gromadzące się na jej powierzchni w naturalny sposób martwe komórki naskórka sprawiają, że jest nieprzyjemna w dotyku, szorstka, a nawet może być ziemista. Wygląda też gorzej, gdyż widać, że nie jest gładka i jednolita. Co ważne, trudniej jest też o nią zadbać, ponieważ przez warstwę martwych komórek trudniej przenikają składniki odżywcze zawarte w stosowanych kosmetykach.

Peeling do ciała

By to zmienić, trzeba oczywiście sięgnąć po peeling do ciała. Wiele kobiet jednak nie zauważa widocznych rezultatów stosowania tego kosmetyku. Nie ma w tym niczego dziwnego, gdyż producenci często sami nie wiedzą, jakie cechy powinny posiadać takie produkty albo po prostu nie zawracają sobie głowy tym, by zaoferować swym klientkom naprawdę dobre wyroby. Problemem jest na przykład zbyt mała ilość ścierających drobinek w kosmetyku czy też zbyt rzadka konsystencja. Powoduje to, że peeling nie spełnia dobrze swej roli, także wtedy, gdy ślizga się po skórze. Na duże efekty nie można też liczyć jeśli wybierze się peeling myjący, gdyż ma on niewiele drobinek i służy bardziej do mycia skóry niż jej złuszczania. Jeśli pragnie się naprawdę dobrze wygładzonej, jedwabistej skóry, trzeba sięgnąć po naprawdę mocny „zdzierak”, bogaty w ścierające drobinki. Warto przy tym zainteresować się kosmetykami, które jednocześnie wygładzają i nawilżają ciało. Obecnie jest ich na rynku coraz więcej, ale trzeba wiedzieć, co wybierać. Takie cechy posiadają zwłaszcza kosmetyki naturalne, które są stworzone na przykład z olejów i maseł shea. Skóra porządnie wyszorowana takim peelingiem nie tylko staje się jedwabiście gładka (czasem nawet kobiety zauważają, że jeszcze nie obserwowały u siebie takiego efektu), ale też od razu mocno nawilżona. Jest to więc znakomity sposób na jej jednoczesne odżywienie i upiększenie, znacznie oszczędzający czas.

Jak stosować peeling?

Co ważne, jeśli chce się, by taki kosmetyk dobrze zadziałał, trzeba nakładać go na skórę zaledwie zwilżoną wodą, a nie całkiem mokrą, gdyż produkt po mocno mokrej będzie się ślizgał i nie spełni dobrze swej roli; drobinki mogą się nawet przedwcześnie rozpuścić, zależnie od tego, z czego są wykonane (popularne są peelingi cukrowe i solne). Co więcej, niektóre z takich produktów stosuje się na suchą skórę – informacja na ten temat znajdzie się na opakowaniu, ale warto też postarać się samodzielnie to ocenić. Jeśli skóra jest sucha, a sam produkt wystarczająco wilgotny, na przykład od oleju znajdującego się w składzie, można naprawdę mocno wymasować nim, wręcz wyszorować skórę, w dodatku przez długi czas. Gwarantuje to uzyskanie niewiarygodnie gładkiego ciała, a także pobudzenie krążenia, dzięki czemu skóra staje się bardziej jędrna.

Redakcja przyjaznadrogeria.pl