Zdrowe włosy są piękne!

Piękne włosy u kobiety dodają jej wiele uroku, zaś jeśli coś jest z nimi nie tak, potrafią go odbierać lub wręcz mocno szpecić.

Urok pięknych włosów

Często jednak kobiety nie zdają sobie z tego uroku i chodzi tu nie tylko o sytuacje, kiedy dobiera się kolor niepasujący do typu urody, co wygląda nieraz nawet rażąco. Dużo ważniejsza jest kondycja włosów. Jeśli są one połamane, spalone, wysuszone i matowe, nie wyglądają dobrze nawet jeśli mają piękny kolor i atrakcyjną fryzurę czy nawet odznaczają się niepospolitą gęstością. Kiedy zaś są widocznie zdrowe, nie potrzebują wielu ozdób, nie trzeba malować ich na wyszukane kolory, gdyż uroku dodaje im blask zdrowych pasm. Takie włosy wyglądają dobrze nawet jeśli są z natury cienkie, dlatego warto zadbać o swoje pasma. Przyda się to zdecydowanej większości kobiet, gdyż nie da się ukryć, że obecna moda nie sprzyja zachowaniu zdrowych włosów. Na szczęście trend na prostowanie już przeminął, psując zdrowie włosów wielu kobiet, lokowanie i inne sposoby gorącej stylizacji też już nie są tak często wykorzystywane, ale nadal stosowane są nieco tylko mniej szkodliwe suszarki. Jeszcze bardziej zaś szkodzi pasmom inwazyjna koloryzacja. Niestety, w szerokości geograficznej Polski kobiety zwykle mają odcień szarawego blondu i nie chcąc mieć takich nijakich włosów, decydują się na ich mniej lub bardziej intensywną koloryzację. Choć zaś producenci farb czy rozjaśniaczy ciągle starają się ulepszać swoje produkty i czynić je mniej szkodliwymi, zwykle im się to nie udaje, toteż panie koloryzujące swoje włos mają je mniej lub bardziej zniszczone. By cieszyć się zdrowymi, mocnymi pasmami, najlepiej byłoby ich w ogóle nie farbować, ale często rezygnacja z koloryzacji nie wchodzi w grę. Warto wówczas starać się jak najbardziej oszczędzać swoje włosy w czasie tego zabiegu (na przykład wykonując go u dobrego fryzjera, a nie samodzielnie w domu, za pomocą najtańszych farb), a także dbać o nie pomiędzy tymi zabiegami. Na rynku znaleźć można ogromny wybór kosmetyków do włosów i niektóre są naprawdę dobre, wystarczy więc odrobina wysiłku, by przywrócić swym kosmykom odpowiednią kondycję.

Najlepsze odżywki do włosów

Najlepsze odżywki do włosów to oczywiście produkty naturalne, gdyż naszpikowane chemią działają jedynie doraźnie, obklejając włosy zmiękczającymi, wygładzającymi i nabłyszczającymi substancjami, przez co sprawiają one wrażenie zdrowszych, ale tak naprawdę wcale nie są odżywione. Dobrym wyjściem jest między innymi stosowanie olejów naturalnych, które przywracają włosom właściwy poziom nawilżenia, nabłyszczają je i wzmacniają. W tym celu można wykorzystać oleje posiadane w kuchni, jak lniany, kokosowy, słonecznikowy czy oliwę z oliwek, lub też pokusić się o wybór na przykład indyjskich olejków. Polskie metody jednak także są bardzo dobre dla odżywienia włosów. Sposoby babć, czyli żółtka, rycyna czy nafta, dają doskonałe rezultaty w zakresie odżywiania wysuszonych i łamliwych, a nawet spalonych włosów. Rezultaty można zauważyć już po pierwszym zastosowaniu, a przy tym są to metody całkowicie naturalne.

Redakcja przyjaznadrogeria.pl