Kosmetyki pielęgnacyjne do ciała

Każdy człowiek powinien dbać w szczególny sposób o codzienną higienę, nie można jednak zapominać też o codziennej pielęgnacji całego ciała. Równie istotne co higiena, jest dbanie o zdrowy wygląd skóry, o pielęgnowanie jej w odpowiedni sposób właściwymi kosmetykami. W każdej drogerii można znaleźć kosmetyki o różnym przeznaczeniu. Dzięki nim można solidnie zadbać o wygląd swojej skóry.

Najczęstsze problemy ze skórą

Skóra ludzka jest często narażona na różne szkodliwe dla niej czynniki. Mocne słońce, mróz, silny wiatr, upał, to wszystko negatywnie wpływa na wygląd skóry. Są jednak takie strefy, które w szczególny sposób trzeba pielęgnować o każdej porze roku. Do nich należą stopy i dłonie. Codziennie rękoma wykonuje miliony ruchów; sprzątanie, praca na komputerze, przygotowywanie posiłków, to wszystko bardzo negatywnie wpływa na skórę dłoni. Skóra może się zrobić bardzo wrażliwa, może pękać, może się zrobić bardzo sucha. To samo dotyczy stóp, które nie tylko bolą od długiego stania czy intensywnego ruchu w ciągu dnia, ale także skóra na stopach jest narażona na różne dolegliwości, na przykład na pękanie, wysuszanie się, często pojawiają się na niej zgrubienia i odciski. Trzeba więc w odpowiedni sposób pielęgnować te strefy ludzkiego ciała, by zawsze prezentowały się jak najlepiej.

Pielęgnacja stóp i dłoni

Aby skóra na dłoniach i stopach dobrze wyglądała przez cały rok, także zimową i letnią porą, trzeba ją przede wszystkim nawilżać odpowiednimi kosmetykami. Ale zanim się je nałoży, trzeba skórę odpowiednio przygotować. Najważniejszą kwestią jest odpowiednie oczyszczenie skóry a także złuszczenie suchego naskórka, który w szczególności pojawia się na skórze stóp. Do tego potrzebny będzie dobry pilling, najlepiej gruboziarnisty. Takim pilingiem usunie się cały martwy naskórek, wszystkie zgrubienia i niedoskonałości skóry, po pilingu skóra będzie miękka, gładka i efektowna. Po wykonaniu pillingu można nałożyć na skórę stóp i dłoni, specjalną maskę nawilżającą. Są takie preparaty, które nakłada się na całą noc za pomocą specjalnych jednorazowych rękawiczek i skarpetek. Dzięki nim kosmetyk nawilżający doskonale się wchłonie a skóra potem będzie idealnie nawilżona.

Na koniec po każdym takim zabiegu a także bez niego, należy na skórę nałożyć krem nawilżający albo regenerujący. Taki krem ma odświeżyć skórę, wzmocnić efekt maski, ma odmłodzić skórę, sprawić że będzie pachnąca, gładka, miękka i doskonała. Krem należy nakładać na stopy i dłonie każdego dnia wieczorem, tak by dobrze się wchłonął i nie przeszkadzał w różnych czynnościach. Kremy nie są zbyt drogie, można je kupić już za paręnaście złotych. Można je kupić w drogerii stacjonarnej albo drogerii internetowej, co kto woli.

Jest też wiele innych kosmetyków do dłoni i stóp, wśród nich można znaleźć pachnącą mgiełkę, dezodorant do stóp, specjalne błoto odżywcze, balsamy i inne tego typu kosmetyki pielęgnacyjne. To kosmetyki, które można stosować w każdym wieku, zarówno w młodym wieku jak i w starszym, nie ma tu żadnych przeciwwskazań.

Redakcja przyjaznadrogeria.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.